Resultat. Placerade ekipage är färgmarkerade. * Deltar i mästerskapet.
Uppdaterad: 2021-09-29

DRESSYR

1. Lätt C:1 2015 MINIMÄSTARE

  1. Hanna Kampf – Antonius* 64,630%
  2. Emma Hast – Steiner-A 61,667%
  3. Philippa Bäckman – Maluka* 59,815%
  4. Sanna Heljeberg – Santoz 56,667%

Minimästerskapen Dressyr

  1. Hanna Kampf – Antonius* 64,630%
  2. Philippa Bäckman – Maluka* 59,815%

2. Lätt B:1 2019 ALL OVER WINNER

  1. Desire Gustafsson – Ekbackens Cherry* 69,464%
  2. Elin Ekelund Husborn Wilhelm Windborn* 64,643%
  3. Emma Hast – Steiner-A 58,929%

3. Lätt A:1 2017 MÄSTERSKAPSKLASS

  1. Ida Örnefors – Nachtmann* 70,972%
  2. Klara Johansson – Jasmin Bogö* 65,417%
  3. Marie Andersson – Cosette van’t Leestenschhof* 65,279%
  4. Gustav Widlund – Martzoni* 59,444%
  5. Emma Hast – Steiner-A* 47,639%

Haflingermästerskapen Dressyr

  1. Ida Örnefors – Nachtmann* 70,972%
  2. Klara Johansson – Jasmin Bogö* 65,417%
  3. Marie Andersson – Cosette van’t Leestenschhof* 65,279%
  4. Gustav Widlund – Martzoni* 59,444%
  5. Emma Hast – Steiner-A* 47,639%

4. FEI dressyrprogram för 4-åriga hästar GOLDEN YOUNGSTER (hästar 4-5 år)

  1. Linn Fernblad – Maylona* 76,600%
  2. Linda Stångberg – Qassiopeia af Liori* 76,200%
  3. Alva Läckström – Casandra* 71,600
  4. Alexandra Sandberg – Rociana* 71,400%
  5. Hanna Kampf – Stylish Gold* 68,800%

5. Valfritt program clear round (rosett från 60%)

Emma Hast – Steiner-A, LC:2 58,883%
Nova Andersson – Cosette van’t Leestenschhof, LC:2 60,833%
Malva Jönsson – Martzoni, LC:2 59,000 %

 


HOPPNING

6. 70 cm bed A:inverkan MINIMÄSTARE

  1. Oliwia Azero Johansson – Knappekullas Waquero* 0 fel, 23 p
  2. Hanna Kampf – Antonius* 0 fel, 22,5 p
  3. Molly Rodin Augustsson – Harrix 4 fel, 21 p

Minimästerskapen Hoppning

  1. Oliwia Azero Johansson – Knappekullas Waquero* 0 fel, 23 p
  2. Hanna Kampf – Antonius* 0 fel, 22,5 p

7. 80 cm bed A:inverkan ALL OVER WINNER

  1. Elin Ekelund Husborn – Wilhelm Windborn* 0 fel, 25 p
  2. Desire Gustafsson – Ekbackens Cherry* 4 fel, 21,5 p

All Over Winner (totalen)

  1. Desire Gustafsson – Ekbackens Cherry* 19 p, dressyr 69,464%
  2. Elin Ekelund Husborn – Wilhelm Windborn* 19 p, dressyr 64,643%

8. 90 cm bed A:inverkan MÄSTERSKAPSKLASS

  1. Elin Ekelund Husborn Wilhelm Windborn* 0 fel, 25,5 p
  2. Clara Karlsson – Eldfuxens Walente* 4 fel, 25 p
  3. Desire Gustafsson – Ekbackens Cherry* 8 fel, 23,5 p

Haflingermästerskapen Hoppning

  1. Elin Ekelund Husborn Wilhelm Windborn* 0 fel, 25,5 p
  2. Clara Karlsson – Eldfuxens Walente* 4 fel, 25 p
  3. Desire Gustafsson – Ekbackens Cherry* 8 fel, 23,5 p

9. 60 cm GOLDEN YOUNGSTER (hästar 4-5 år)

  1. Alexandra Sandberg – Rociana* 20,5 p
  2. Hanna Kampf – Stylish Gold* 19,5 p
  3. Matilda Antonsson – Raevina* 19 p
  4. Elin Giebat – Maylona* 18 p

10. Valfri höjd clear round (rosett vid felfri ritt)

Nova Andersson – Cosette van’t Leestenschhof, 50 cm 0 fel, clear round
Malva jönsson – Martzoni, 60 cm 0 fel, clear round
Thea Rastman – Puma, 40 cm 0 fel, clear round
Thea Rastman – Maccarena, 30 cm 0 fel, clear round
Jenny Rastman – Wilhelm Windborn, 30 cm 0 fel, clear round