Startlista

Lista på anmälda ekipage. Uppdaterad 2020-09-04
Ändringar eller strykningar: haflingersport@gmail.com

OBS! SE TILL ATT DIN STARTAVGIFT ÄR BETALD SENAST 4 SEPTEMBER!


DRESSYR

Dressyrdomare: Hanna Walfridsson

1. Lätt C:1 2015 MINIMÄSTARE
3 placerade

Josefine Lundahl – Martzoni
Elin Giebat – Antonius
Axelina Lundqvist – Ninja Maluka
Alva Läckström – Antonius
Alexandra Sandberg – Rociana

2. Lätt B:1 2019  ALL OVER WINNER
3 placerade i totalen (+80cm)

Elin Ekelund Husborn – Wilhelm Windborn
Hanna Kampf – Ravenna von Hafling
Clara Karlsson – Champagne

3. Lätt A:1 2017  HAFLINGERMÄSTARE
3 placerade

Marie Andersson – Cosette van’t leestenschhof
Ida Örnefors – Nachtmann
Emma Hast – Steiner-A
Linda Stångberg – Questella
Matilda Antonsson – Eldfuxens Walente

4. Valfritt program clear round (rosett från 60%)

Emma Hast – Steiner-A, LC:1
Tina Bierfeldt – Ekbackens Núka, LC:1
Linn Fernblad – Maylona, LC:1

 


HOPPNING

Hoppdomare: Maria Örnefors

5. 70 cm bed A:inverkan MINIMÄSTARE
3 placerade

Josefine Lundahl – Martzoni
Elin Giebat – Antonius
Amanda Englund – Hannibal
Alexandra Sandberg – Rociana

6. 80 cm bed A:inverkan ALL OVER WINNER
3 placerade i totalen (+LB:1)

Elin Ekelund Husborn – Wilhelm Windborn
Hanna Kampf – Ravenna von Hafling
Clara Karlsson – Champagne

8. 90 cm bed A:inverkan HAFLINGERMÄSTARE
3 placerade

Clara Karlsson – Eldfuxens Walente
Elin Ekelund Husborn – Wilhelm Windborn
Matilda Antonsson – Eldfuxens Walente

9. Valfri höjd bed clear round (rosett vid felfri ritt)

Emma Hast – Steiner-A, 50 cm
Emmely Hedström – Steiner-A, 30 cm
Hedda Lasson – Steiner-A, 30 cm
Thea Rastman – Maccarena, 40 cm
Tina Bierfeldt – Ekbackens Núka, 50 cm
Jenny Rastman – Wilhelm Windborn, 40 cm
Elicé Piri – Wilhelm Windborn, 50 cm
Alva Hermansson – Ninja Maluka, 50 cm
Malva Jönsson – Martzoni, 40 cm
Nova Andersson – Cosette van’t leestenschhof, 40 cm


Deltagare Haflingermästerskapen

Hoppning

Clara Karlsson – Eldfuxens Walente
Elin Ekelund Husborn – Wilhelm Windborn
Matilda Antonsson – Eldfuxens Walente

Dressyr

Marie Andersson – Cosette van’t leestenschhof
Ida Örnefors – Nachtmann
Emma Hast – Steiner-A
Linda Stångberg – Questella
Matilda Antonsson – Eldfuxens Walente

Deltagare Minimästerskapen

Hoppning

Josefine Lundahl – Martzoni
Elin Giebat – Antonius
Amanda Englund – Hannibal
Alexandra Sandberg – Rociana

Dressyr

Josefine Lundahl – Martzoni
Elin Giebat – Antonius
Axelina Lundqvist – Ninja Maluka
Alva Läckström – Antonius
Alexandra Sandberg – Rociana

Deltagare All Over Winner

Elin Ekelund Husborn – Wilhelm Windborn
Hanna Kampf – Ravenna von Hafling
Clara Karlsson – Champagne