Resultat

Uppdaterad 2020-09-20
Priser skickas ut så fort alla ritter (hopp+dressyr) har blivit dömda.


DRESSYR

Dressyrdomare: Hanna Walfridsson

1. Lätt C:1 2015 MINIMÄSTARE
3 placerade

  1. Josefine Lundahl – Martzoni 70,370%
  2. Alexandra Sandberg – Rociana 65,741%
  3. Elin Giebat – Antonius 64,815%
  4. Alva Läckström – Antonius 59,815%
  5. Axelina Lundqvist – Ninja Maluka 56,481%

2. Lätt B:1 2019  ALL OVER WINNER
3 placerade i totalen (+80cm)

  1. Elin Ekelund Husborn – Wilhelm Windborn 69,643%
  2. Clara Karlsson – Champagne 68,929%
  3. Hanna Kampf – Ravenna von Hafling 67,321%

3. Lätt A:1 2017  HAFLINGERMÄSTARE
3 placerade

  1. Ida Örnefors – Nachtmann 75,694%
  2. Marie Andersson – Cosette van’t leestenschhof 68,611%
  3. Linda Stångberg – Questella 63,889%
  4. Matilda Antonsson – Eldfuxens Walente 59,444%
  5. Emma Hast – Steiner-A 47,083%

4. Valfritt program clear round (rosett från 60%)

Emma Hast – Steiner-A (LC:1) 61,111%
Tina Bierfeldt – Ekbackens Núka (LC:1) 60,556%
Linn Fernblad – Maylona (LC:1) 58,148%

 


HOPPNING

Hoppdomare: Maria Örnefors

5. 70 cm bed A:inverkan MINIMÄSTARE
3 placerade

  1. Amanda Englund – Hannibal 0 fel, 25 p
  2. Josefine Lundahl – Martzoni 0 fel, 23 p
  3. Elin Giebat – Antonius 4 fel, 24 p
  4. Alexandra Sandberg – Rociana 4 fel, 22 p

6. 80 cm bed A:inverkan ALL OVER WINNER
3 placerade i totalen (+LB:1)

  1. Elin Ekelund Husborn – Wilhelm Windborn 0 fel, 26 p
  2. Hanna Kampf – Ravenna von Hafling 0 fel, 24 p
  3. Clara Karlsson – Champagne 4 fel, 26 p

8. 90 cm bed A:inverkan HAFLINGERMÄSTARE
3 placerade

  1. Clara Karlsson – Eldfuxens Walente 0 fel, 27 p
  2. Matilda Antonsson – Eldfuxens Walente 0 fel, 25 p
  3. Elin Ekelund Husborn – Wilhelm Windborn 0 fel, 23 p

9. Valfri höjd bed clear round (rosett vid felfri ritt)

30 cm
Emmely Hedström – Steiner-A 0 fel
Hedda Lasson – Steiner-A 0 fel

40 cm
Thea Rastman – Maccarena 0 fel
Jenny Rastman – Wilhelm Windborn 0 fel
Malva Jönsson – Martzoni 0 fel
Nova Andersson – Cosette van’t leestenschhof 0 fel

50 cm
Emma Hast – Steiner-A, 0 fel
Tina Bierfeldt – Ekbackens Núka 0 fel
Alva Hermansson – Ninja Maluka 0 fel
Elicé Piri – Wilhelm Windborn 0 fel


RESULTAT ALL OVER WINNER

  1. Elin Ekelund Husborn – Wilhelm Windborn 20 p
  2. Clara Karlsson – Champagne 17 p
  3. Hanna Kampf – Ravenna von Hafling 17 p