Startlistor

Fasta startlistor.
Ändringar eller strykningar: haflingersport@gmail.com


LÖRDAG 21 SEPTEMBER

DRESSYR

Dressyrdomare: Mia Litzen

1. Lätt C:1 2015 (2 placerade) MINIMÄSTARE
Klassen sponsras av Ateljé Lillgården och Emin

  1. 10.00 Alexandra Sandberg – Eldfuxens Walente
  2. 10.07 Jenny Borg – Nellie
  3. 10.14 Nadja Holmén – Orsella
  4. 10.21 Clara Karlsson – Champagne
  5. 10.28 Hanna Kampf – Ravenna von Hafling

Prisutdelning LC:1

2. Lätt B:1 2019  (2 placerade) ALL OVER WINNER
Klassen sponsras av Agria

  1. 10.50 Linn Fernblad – Questella
  2. 10.57 Ebba Pettersson – Steinbach
  3. 11.04 Gabriella Hogmalm – Martzoni
  4. 11.11 Matilda Antonsson – Eldfuxens Walente
  5. 11.18 Veronica Kroonder – Amorone-P
  6. 11.25 Rebecka Ericsson – Cosette vant Leestenshhoff
  7. 11.32 Linn Fernblad – Champagne

Prisutdelning LB:1

3. Lätt A:1 2017 (1 placerad) MÄSTERSKAPSKLASS
Klassen sponsras av Emin

  1. 12.00 Ida Örnefors – Nachtmann
  2. 12.07 Ebba Pettersson – Steinbach
  3. 12.14 Gabriella Hogmalm – Martzoni
  4. 12.21 Rebecka Ericsson – Cosette vant Leestenshhoff

4. Lätt A:P2 2004 (clear round minst 62%)

  1. 12.28 Ida Örnefors – Nachtmann

Prisutdelning LA:1 och LA:P2


HOPPNING

Första start hoppning: 15.00
Öppen banvandring för alla klasser 14.30

5. 30 cm clear round

  1. Jenny Borg – Nellie

8. 60 cm clear round

  1. Elin Giebat – Maluka
  2. Amanda Englund – Hannibal
  3. Wilma Starby – Heart of Honey

9. 70 cm bed två faser A:0/A:0 (2 placerade) MINIMÄSTARE
Klassen sponsras av Agria

  1. Nadja Holmén – Orsella
  2. Alexandra Sandberg – Eldfuxens Walente
  3. Clara Karlsson – Champagne
  4. Hanna Kampf – Ravenna von Hafling
  5. Amanda Englund – Hannibal
  6. Wilma Starby – Heart of Honey

Prisutdelning 70 cm

10. 80 cm bed två faser A:0/A:0 (1 placerad) MÄSTERSKAPSKLASS
Klassen sponsras av Geberit

  1. Alva Brolin – Aghia
  2. Veronica Kroonder – Amorone-P
  3. Matilda Antonsson – Eldfuxens Walente

11. 90 cm bed clear round

  1. Alva Brolin – Aghia

Prisutdelning 80 cm


SÖNDAG 22 SEPTEMBER

HOPPNING

Första start hoppning: 10.00
Öppen banvandring för alla klasser 9.30

14. 50 cm clear round

  1. Wilma Starby – Heart of Honey
  2. Sofina Fonell – Navicci

15. 60 cm clear round

  1. Amanda Englund – Hannibal

16. 70 cm bed A:inverkan (2 placerad) MINIMÄSTARE
Klassen sponsras av Emin

  1. Alexandra Sandberg – Eldfuxens Walente
  2. Clara Karlsson – Champagne
  3. Hanna Kampf – Ravenna von Hafling
  4. Veronica Kroonder – Amorone-P
  5. Wilma Starby – Heart of Honey
  6. Nadja Holmén – Orsella
  7. Sofina Fonell – Navicci
  8. Amanda Englund – Hannibal

Prisutdelning 70 cm

17. 80 cm bed A:inverkan (1 placerad) ALL OVER WINNER, MÄSTERSKAPSKLASS
Klassen sponsras av Emin

  1. Linn Fernblad – Champagne
  2. Matilda Antonsson – Eldfuxens Walente
  3. Alva Brolin – Aghia
  4. Veronica Kroonder – Amorone-P

Prisutdelning 80 cm

Prisutdelning Minimästerskapet Hoppning (alla deltagare får pris)
Prisutdelning Haflingermästerskapet Hoppning (alla deltagare får pris)
Prisutdelning All Over Winner (alla deltagare får pris)


DRESSYR

Dressyrdomare: Barbro Andreasson

19. Lätt C:1 2015 ( 2 placerade) MINIMÄSTARE
Klassen sponsras av Agria

  1. 13.00 Clara Karlsson – Champagne
  2. 13.07 Nadja Holmén – Orsella
  3. 13.14 Alexandra Sandberg – Eldfuxens Walente
  4. 13.21 Hanna Kampf – Ravenna von Hafling
  5. 13.28 Jenny Borg – Nellie

Prisutdelning LC:1

20. Lätt B:1 2019 ( 1 placerad)
Klassen sponsras av Geberit

  1. 13.50 Rebecka Ericsson – Cosette vant Leestenshhoff
  2. 13.57 Ebba Pettersson – Steinbach
  3. 14.04 Gabriella Hogmalm – Martzoni

Prisutdelning LB:1

21. Lätt A:1 2017 ( 1 placerad) MÄSTERSKAPSKLASS
Klassen sponsras av Geberit

  1. 14.35 Ida Örnefors – Nachtmann
  2. 14.42 Ebba Pettersson – Steinbach
  3. 14.49 Rebecka Ericsson – Cosette vant Leestenshhoff
  4. 14.56 Gabriella Hogmalm – Martzoni

22. Lätt A:P2 2004 (clear round minst 62%)

  1. 15.03 Ida Örnefors – Nachtmann

Prisutdelning LA:1+LA:P2

Prisutdelning Minimästerskapet Dressyr (alla deltagare får pris)
Prisutdelning Haflingermästerskapet Dressyr (alla deltagare får pris)


Deltagare Haflingermästerskapen

Hoppning

Alva Brolin – Aghia

Matilda Antonsson – Eldfuxens Walente

Veronica Kroonder – Amorone-P

Moa Ohlsen – Anton

Dressyr

Rebecka Ericsson – Cosette vant Leestenshhoff

Ebba Pettersson – Steinbach

Ida Örnefors – Nachtmann

Gabriella Hogmalm – Martzoni

Deltagare Minimästerskapen

Hoppning

Amanda Englund – Hannibal

Nadja Holmén – Orsella

Alexandra Sandberg – Eldfuxens Walente

Clara Karlsson – Champagne

Hanna Kampf – Ravenna von Hafling

Wilma Starby – Heart of Honey

Dressyr

Jenny Borg – Nellie

Nadja Holmén – Orsella

Alexandra Sandberg – Eldfuxens Walente

Clara Karlsson – Champagne

Hanna Kampf – Ravenna von Hafling

Deltagare All Over Winner

Veronica Kroonder – Amorone-P

Matilda Antonsson – Eldfuxens Walente

Linn Fernblad – Champagne